,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

SVETOVÝ DEŇ VČIEL

Svetový deň včiel je príležitosťou si uvedomiť, že včely potrebujú našu ochranu, pretože sú nielen usilovným výrobcom medu a ďalších produktov, ale predovšetkým sú nenahraditeľnou súčasťou ekosystému našej planéty. Tento deň sa oslavuje 20. mája a viaže sa k dátumu narodenia slovinského včelára Antona Janšu, zakladateľa moderného včelárstva.

“Keď zahynie posledná včela, ľudstvu zostanú štyri roky existencie “– známy výrok Alberta Einsteina poukazuje na dôležitosť opeľovačov v našej krajine a rovnako má na to upozorniť aj Svetový deň včiel.🐝🐝🐝

Vedeli ste ,napríklad, že včielka robotnica dokáže spoznať tvár svojho včelára?….Že počas jedného letu navštívi až 2000 kvetov? …..Že včielky sa medzi sebou dorozumievajú tancom ? ….Alebo že jedna čajová lyžička je celoživotná práca 12 včielok? Takéto a ešte mnohé iné zaujímavosti nám dnes prezradili rodičia nášho žiaka Janka Kamasa, ktorý sa včelárstvu venujú už niekoľko rokov. Ďakujeme im, že nás potešili svojou prítomnosťou a že nás naučili veľa nového zo života včielok.❤️❤️❤️

Mgr. Petra Hrčková

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty