PROJEKT ŠAFRAN

Projekt ŠAFRAN (krókus) 🌼💛

Aj tento rok sa naša škola zapojila do projektu Šafran. Je vhodný pre žiakov a mladých ľudí, aj keď neexistuje žiadna veková hranica, ktorá by obmedzovala zapojenie sa do tejto aktivity. Účasť v tomto projekte je hmatateľným spôsobom, ako žiakov uviesť do problematiky holokaustu a ako zvýšiť povedomie o nebezpečenstvách rasizmu a nedostatku tolerancie. Dnes na etickej výchove sme preto s deťmi vysadili žlté cibuľky šafranu, ktoré pripomínajú žlté Dávidove hviezdy, keďže ich Židia boli prinútení nosiť.

Šafrany kvitnú na konci januára alebo začiatkom februára, práve v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu.

Uctili sme si tak pamiatku všetkých židovských a ďalších detí, ktoré sa, bohužiaľ, stali obeťami tohto OMYLU ĽUDSTVA. 💛