,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

MIKULÁŠ V ŠKOLE, VIANOČNÁ TRŽNICA

Včera sme zažili parádny mikulášsky deň ! 🎅🏻

Už hneď ráno nás potešil pohľad z okna na krásnu zimnú prikrývku, konečne nám nasnežilo!❄️❄️ ☃️

Následne sme zavítali do vlastivedného múzea v Galante. Privítala nás pani sprievodkyňa s voňavými medovníčkami, ktoré sme si podľa vzoru ozdobili. Zdobenie sme si už nacvičili v klube seniorov, takže tu nám to išlo od ruky. No a porozprávala nám aj rôzne zaujímavosti, napríklad, aký je rozdiel medzi medovníkom a perníkom, aké boli v minulosti obľúbené tvary, ktoré sa vykrajovali a kde sa uskladňovalo cesto.

Po návrate do školy nás už čakal Mikuláš, ktorého sme našim spevom aj roztancovali a obdaroval nás bohatými balíčkami.

Ďakujeme Obec Dolná Streda, ďakujeme Mikuláš.

Poobede sme v škole privítali našich rodičov, ale aj kamarátov z materskej školy a ich rodičov. Predávali sme vlastnoručne vyrobené Vianočné ozdoby, mamičky nás pohostili domácimi zákuskami, pani učiteľky uvarili punč a ostatné dobroty!🥃🧁🍪

Vianočná tržnica bola super a dokonca sme sa naučili aj piecť vianočné oblátky. 😍👍😉❤️

Mgr. Petra Hrčková

viac foto v galérii

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty