Tohtoročná Noc s Andersenom v našej škole nebola len o čítaní – bola to skúška charakteru, bystrosti a skutočného priateľstva. Naši malí odvážlivci vymenili domáce postele za spacáky a vydali sa na cestu plnú indícií a tajomstiev.
Aby sa deti dopracovali k vytúženému cieľu, museli do batoha „pribaliť“ dôležité vlastnosti: ODVAHU, TRPEZLIVOSŤ, ROZUM a DOBRÉ SRDCE…
Len splnením týchto vecí, mohol každý z nich dostať kľúčik k vytúženému pokladu. Snehová kráľovná im však úlohu neuľahčila. Kľúče nám zamrzli do ľadovej kocky, a kým každý z nás svoj kľúčik mohol vyskúšať, musel si ho najprv rozmraziť. Správny však bol len jeden. Tentokrát mala šťastie pani učiteľka a ten, ktorý otvoril truhlicu s pokladom, rozmrazila práve ona. Nikto tak neostal smutný, pretože všetok nájdený poklad spravodlivo rozdelila medzi všetkých. Najväčším pokladom neboli sladkosti či drobnosti v truhlici, ale zistenie, že spoločnými silami dokážeme čokoľvek. 























































