DEŇ MATIEK

Jedného dňa sa Thomas Edison vrátil domov zo školy a podal svojej mame papier, ktorý zmenil jeho život. Povedal jej:

„Môj učiteľ mi dal tento papier a povedal mi, aby som ho dal mame.“ Oči jeho mamy boli plné sĺz, keď následne list čítala nahlas svojmu synovi: „Váš syn je génius. Táto škola je pre neho príliš malá a nemá dostatok dobrých učiteľov na to, aby ho mohli učiť. Prosím, učte ho sama.“ Mnoho rokov po smrti Thomasovej matky sa Edison stal jedným z najväčších vynálezcov všetkých čias. Jedného dňa sa prechádzal v starom šatníku a našiel zložený list, ktorý mu dal v detstve jeho učiteľ pre matku. Otvoril ho a čítal: „Váš syn je duševne chorý. Nemôže navštevovať viac našu školu. Je vylúčený.“Edison po prečítaní týchto slov napísal do svojho denníka: „Thomas Alva Edison bol duševne chorým dieťaťom, ktorého matka zmenila na génia 20. storočia.“

Prečo to jeho matka spravila? To pochopíte len VY, milujúce MAMY! Pretože materinská láska je pohon, ktorý obyčajnej ľudskej bytosti dovoľuje činiť nemožné.

Preto dnes všetkým milujúcim a milovaným MAMÁM prajeme ten najkrajší DEŇ MATIEK! Ľúbime vás! 🤍