SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA – NAŠA PLANÉTA, NAŠE ZDRAVIE

Klimatická kríza je aj krízou zdravia. Upozorňuje na to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v rámci tohtoročného Svetového dňa zdravia, 7. apríla 2022. WHO odhaduje, že environmentálne príčiny ročne pripravia o život 13 miliónov ľudí na svete.

Zmena klímy vplýva na zdravie obyvateľov niekoľkými spôsobmi:

1. Znečistenie ovzdušia má dopad na fyzické zdravie ľudí.
  2. Extrémne počasie, záplavy a suchá ohrozujú potravinovú bezpečnosť a dostupnosť potravín, ovplyvňujú šírenie infekčných ochorení, ale môžu spôsobiť alebo podnietiť aj presídľovanie ľudí.

Hoci je “Svetový deň zdravia” v kalendári iba raz ročne o svoje zdravie by sme sa mali starať po celý rok.❤️ My, deti, môžeme zmierniť krízu zdravia správnym stravovaním. Správne stravovanie znamená pripravovať si a jesť zdravú a vyváženú stravu. O tom nás presvedčili aj naši šikovní štvrtáci, ktorí opäť takúto zdravú stravu pripravili pre všetky ročníky našej školy.😉

Ukázali, že z nich budú dobrí pomocníci pri príprave pomazánok.

Zaslúžia si preto veľkú pochvalu!😘😇👍