,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

SÚŤAŽ MLADÝCH HASIČOV CHODBOVICA

Po noci strávenej v škole sa žiaci Gremanová, Slaninová, Riška, Slanina, Ščípa, Csaki, Lorinc, Kamas, Holík, Sliž zúčastnili v sobotu 1. apríla sútaže Chodbovica. Víkend patril mladým hasičom, ktorí si prišli vyskúšať svoje schopnosti a zabojovať o putovný pohár riaditeľa I. základnej školy V. P. Tótha v Senici. V čom deti súťažia? Ide o beh po chodbách školy, kde ich čaká 9 súťažných disciplín. Niektoré sú jednoduchšie, ako preskakovanie či preliezanie rôznych prekážok, iné náročnejšie, napríklad na techniku práce s hadicou, alebo na spoluprácu všetkých členov družstva pri disciplíne „loďky“, kde je úlohou družstva premiestniť sa z jedného miesta na druhé pomocou 2 žineniek bez toho, aby sa ktokoľvek zo súťažiacich dotkol zeme akoukoľvek časťou tela. Keď si k tomu prirátame beh po schodoch a po chodbách, je to skutočne ťažká úloha. Všetci však zvládli nástrahy trate a súťaž sa našťastie obišla bez zranení. Do výsledného času sa okrem času, za ktorý družstvo absolvovalo trať, prirátali trestné body a odrátali výhodové body za vek. Vzhľadom na to, že štartovali prvýkrát na tejto súťaži zvládli to podľa vedúcich krúžku p. Slabého a p. Ščípu veľmi dobre, sú na nich hrdí. Aj keď sa neumiestnili medzi prvými, tak už vedia v čom sa treba zlepšiť, aby o rok to bolo o niečo lepšie 😊 GRATULUJEME❤

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty