,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

Projekt ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Aj tento rok sa naša škola zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Žiaci už tento projekt poznajú a vždy sa na výrobu záložiek veľmi tešia, preto, že nimi môžu obdarovať iných a urobiť im radosť. Tento rok sa našou partnerskou školou stala Základní škola s mateřskou školou v Dlouhej Vsi z Českej republiky. Tiež je to neplnoorganizovaná škola s 36 žiakmi 1.-5. ročníka. Pripravili sme si pre nich záložky s motívom zvieratiek, ktoré sú žiakom veľmi blízke. Zaujal nás príbeh o Jumbovi, Ferdovi Mravcovi či O škaredom káčatku, kde sme si vyskúšali vžiť sa do kože káčatka, ktoré bolo pre svoj výzor veľmi nešťastné. Spolu s Alicou sme nazreli do krajiny zázrakov a do svojich čarov nás ponoril Harry Potter. Na základe prečítaných príbehov sme si vytvorili skvelú predstavu a o to lepšie sa nám vyrábalo. Okrem týchto známych kníh, nechýbala ani báseň, v ktorej sme si pripomenuli, čo sa stalo, keď sa narodilo žabiatko – Keď pršalo mrholilo – či aktuálnu pieseň, ktorú sme sa naučili na hudobnej výchove – Keby mala rozum stonožka – a hneď sa nám lepšie vyrábalo.

Pre svojich nových kamarátov sme napísali aj priateľské listy, pomocou ktorých sa lepšie spoznáme. Vymenili sme si navzájom tiež drobné darčeky: perá, kľúčenky, knihy o regiónoch, v ktorých žijeme, pozreli sme si na webovej stránke školy video o našich školách. Už teraz sa tešíme, že sa do tohto projektu, zapojíme aj o rok.

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty