,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

PROJEKT ŠAFRAN (KROKUS)

💛Naša škola sa zapojila do projektu Šafran. Je vhodný pre žiakov a mladých ľudí, aj keď neexistuje žiadna veková hranica, ktorá by obmedzovala zapojenie sa do tejto aktivity. Účasť v tomto projekte je hmatateľným spôsobom, ako žiakov uviesť do problematiky holokaustu a ako zvýšiť povedomie o nebezpečenstvách rasizmu a nedostatku tolerancie. Dnes na etickej výchove sme preto s deťmi vysadili žlté cibuľky šafranu, ktoré pripomínajú žlté Dávidove hviezdy, keďže ich Židia boli prinútení nosiť. Šafrany kvitnú na konci januára alebo začiatkom februára, práve v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Snáď nám krásne vyrastú a my si nimi uctíme pamiatku všetkých židovských a ďalších detí, ktoré sa, bohužiaľ, stali obeťami tohto OMYLU ĽUDSTVA. 💛

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty