,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

POLICAJNÁ KYNOLÓGIA A PRÍBEH HUDBY – SLOVENSKÁ HUDBA

Veľmi zaujímavo strávené dopoludnie. Hneď ráno sme sa vybrali na turistiku a na tréningovom ihrisku nás čakali páni policajti so svojimi miláčikmi. Policajný zbor využíva služobné psy pri ochrane zdravia, života a majetku občanov v dvoch základných smeroch:

  • klasickej kynológii, ktorá je orientovaná na pôvodnú činnosť služobnej kynológie – na hliadkovú službu, obchôdzkovú službu a udržiavanie verejného poriadku –  (obrana psovoda, blokovanie výtržníkov, zadržanie a eskortovanie páchateľov, na vypracovanie pachových stôp páchateľov trestných činov, vyhľadávanie vystrelených nábojníc, predmetov ktoré páchatelia stratili alebo odhodili, na identifikáciu osôb). Pre psíka bola jeho práca zábavou a za odmenu dostával granulky.
  •  a v špecializovanej kynológii, ktorá zastrešuje a koordinuje výcvik služobných psov špeciálne cvičených na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok – drog; výbušnín a výbušných systémov, strelných zbraní a streliva; akcelerátorov požiarov , tabaku; eurobankoviek. Tieto kúsky nám predviedol iný pes. Pre neho bola najväčšou odmenou loptička, s ktorou sa mohol pohrať. Na záver sme si mohli “zašoférovať” a pofotiť sa v policajných autách. Z toho sme mali asi najväčšiu radosť, čo si všimli aj páni policajti, preto sa s nami rozlúčili policajnou sirénou.

Po návrate do školy sme sa zúčastnili na STREAMOVANOM KONCERTE PRE ŠKOLY NA CELOM SLOVENSKU. NA KONCERTE SME SA POKÚSILI O ZISK SLOVENSKÉHO REKORDU V POČTE ÚČINKUJÚCICH PRI UVEDENÍ SKLADBY. Vybrali sme sa na cestu úchvatným neprebádaným svetom. Spoznali našich hudobných skladateľov a ich diela v prvej časti unikátneho koncertu o slovenskej klasickej hudbe. Veľký symfonický orchester, Bratislavský chlapčenský zbor, sólisti, dirigent a moderátor Gabriel Rovňák ml. boli zárukou pútavého a dynamického programu, ktorý nás zaujal aj napriek téme, ktorá bola náročná. Na koncerte zaznela svetová premiéra skladby slovenskej skladateľky Haimoni Balgavej.

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty