,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

MARTINSKÝ LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Dočkali sme sa večera, keď sme mohli zapnúť svetielka v lampiónoch. Bolo nás v sprievode veru neúrekom. Stretli sme sa pred ZŠ a pokračovali sme smerom po Cintorínskej ulici, okolo MŠ a ihriska späť ku ZŠ. Sme veľmi radi a ďakujeme všetkým prítomným za hojnú účasť.

A prečo sprievod práve na Martina? V európskych krajinách sa lampiónové sprievody spájajú s oslavami Sv. Martina, ktorý žil v štvrtom storočí. Podľa tradície má svetlo lampiónov presvietiť tmavé miesta a má ukázať cestu ľuďom okolo nás. Kto nesie svetlo, nesvieti len sám sebe, ale i druhým. Budem kráčať so svojím lampiónom a jeho svetlo so mnou. Ako na nebi svietia hviezdy, budeme tu na Zemi svietiť my. Ponesieme svetlo, zaženieme tmu. Ako Martin, čo kedysi priniesol svetlo ľuďom. Dnes každý prišiel sem, aby zažal plamienok dobroty. A keď žiara svetiel zoslabne, každý sa vydá svojou cestou. Ale ešte nás dovedie domov a bude dlho hriať spomienkou na tento večer.

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty