,,Učiteľ môže žiakovi otvoriť dvere, ale vstúpiť musí do nich sám."

EURÓPSKY DEŇ DEPRESIE A SVETOVÝ DEŇ DUŠEVNÉHO ZDRAVIA

Dňa 10.10. sme si pripomenuli  Európsky deň depresie  a Svetový deň duševného zdravia. Mnohí z nás depresiu považujú len za akýsi smútok, ktorý prejde. Depresia je vážna choroba a tí, ktorí ňou trpia sú často bezmocní. Môže zahŕňať pocity smútku, beznádeje, únavy, znížené sebahodnotenie, poruchy spánku a rôzne bolesti.  V najzávažnejších stavoch človek prestáva rozprávať, jesť, hýbať sa, nevie sa o seba postarať. Pri vzniku depresie sa uplatňuje viacero príčin. My sme si so žiakmi povedali najskôr to dobré a pekné, čo nás teší a za čo sme vďační, no upozornili sme, že nie vždy máme iba dobré a radostné dni, ale aj dni, kedy sme smutní a niečo nás trápi. Každý žiak si to svoje trápenie napísal na lístok, a potom vhodil do školskej schránky. Po rozhovore sme obsah schránky a tým aj naše trápenia, strachy a problémy zničili (roztrhali) a všetky starosti odhodili za hlavu, lebo žiadny problém nie je taký vážny, že by sa nedal vyriešiť.

Zdieľam:

Ďalšie príspevky

Kontaktujte nás

Viac informácií o našej škole nájdete tu

Viac noviniek o našej škole nájdete na našej facebookovej stránke

Odkazy

Kontakty